Kā darbojas Promoty?

Sociālie mediji kļūst par arvien nozīmīgāku daļu pirkuma lēmuma pieņemšanas procesā: vairāk nekā 70% cilvēku apgalvo, ka viņi veic izpēti sociālajos tīklos pirms tiek pieņemts lēmums par to, vai veikt pirkumu. 92% cilvēku apstiprina, ka viņi vairāk uzticas draugu un paziņu ieteikumiem nekā reklāmām. Tas ir iemesls, kāpēc mēs izveidojām Promoty.

Apskatīsim piemēru: ja Tu vēlētos, lai 100 sievietes vecumā no 20 līdz 24 gadiem padalītos ar Tavu produktu vai pakalpojumu savā Instagramā, nav nepieciešams meklēt viņu kontaktus, vienoties par nosacījumiem un pa vienam veikt maksājumus. Tā vietā Tu vari atrast savai kampaņai piemērotākos satura veidotājus Promoty platformā – tā ir pieejama bez maksas, un kampaņas izveidošana aizņem aptuveni 4 minūtes laika.

 

Īsumā, platformas darbības process ir šāds:

🖊 Zīmola pārstāvji izveido kampaņu Promoty platformā;
💌 Satura veidotāji piesakās kampaņai;
🏋️🏻 Zīmola pārstāvji izvēlas satura veidotājus, ar kuriem viņi vēlas sadarboties;
📸 Izvēlētie satura veidotāji augšupielādē saturu Promoty platformā;
🖤 Zīmola pārstāvji iegādājas labākos ierakstus, kas tiks ievietoti Instagramā;
📈 Zīmola pārstāvji redzēs statistiku par katru ierakstu atsevišķi, kā arī par visu kampaņu kopumā.

Joprojām nedaudz neskaidri? Apskatīsim procesu soli pa solim!

1. Uzklikšķini uz ➕ zīmes, lai izveidotu kampaņu

Sāc ar zīmola izveidošanu, uzklikšķinot uz ➕ zīmes. Neskaitot zīmola nosaukumu, Tu vari pievienot arī logo, mājaslapu un īsu aprakstu par zīmolu – satura veidotājiem tas sniegs iespēju redzēt vispārēju informāciju par zīmolu un palīdzēs izlemt, vai viņi vēlas ar to sadarboties.

Izvēlies zīmolu, kam Tu veidosi kampaņu, un klikšķini uz pogas Create Campaign (Izveidot kampaņu).

2. Izveido kampaņu

Pēc tam, kad esi uzklikšķinājis uz pogas Create Campaign (Izveidot kampaņu), Tu vari izvēlēties naudas (money) vai produkta (product) kampaņu. Tā ir vienkārša izvēle: ja Tu vēlies saviem kampaņas dalībniekiem nosūtīt savus produktus vai ļaut izmēģināt savus pakalpojumus, izvēlies produkta kampaņu. Ja Tu vēlies viņiem piedāvāt samaksu naudas veidā, izvēlies naudas kampaņu.

Produkts nozīmē fiziskus produktus, pakalpojumus vai dāvanu kartes. Zīmols var izvēlēties bez produktiem piedāvāt arī samaksu naudas veidā (tātad satura veidotājs saņems produktus + naudu). Produktu, kam ir zema cena, gadījumos mēs iesakām pievienot arī samaksu naudas veidā, lai kampaņās iesaistītu arī satura veidotājus ar lielāku sekotāju skaitu un augstākām cenām.

Pēc tam Tu vari izvēlēties publisko (public) vai privāto (private) kampaņu. Publiskajās kampaņās satura veidotāji var pieteikties kampaņām, aprakstot savu ideju. Privātajās kampaņās zīmols pats var nosūtīt piedāvājumus tiem satura veidotājiem, ar kuriem tas jau pirms tam ir sadarbojies. Ja tā ir zīmola pirmā kampaņa Promoty platformā, tai noteikti vajadzētu būt publiskajai kampaņai.

 3. Pievieno kampaņas aprakstu

Veidojot kampaņu, Tev vajadzētu pievienot kampaņas nosaukumu, nelielu aprakstu par pašu zīmolu un kampaņu, kā arī vēlamā satura aprakstu.

► Campaign name (kampaņas nosaukums): nosaukums, ko satura veidotāji redz, apskatot pieejamās kampaņas.

► Campaign description (kampaņas apraksts): zīmola, kampaņas un kampaņas mērķu apraksts.

 Caption (ieraksta apraksts): īss, viena teikuma apraksts par vēlamo fotogrāfiju vai ierakstu ar obligātajiem haštagiem. Jo mazāk haštagu, jo labāk. 🙂 Tā kā sponsorēta ieraksta atzīmēšana Instagramā ir obligāta, #ad tiks pievienots automātiski.

► Guidelines (vadlīnijas): ko ✔️DARĪT (DO’s) and ❌NEDARĪT (DONT’s) satura veidotājiem. Šeit Tu vari precizēt, kam jābūt redzamam fotogrāfijā, kādas krāsu variācijas jāizmanto utt.

► Campaign duration (kampaņas ilgums): kampaņas sākuma un beigu datums. Tu vari noteikt arī pieteikumu termiņu – mēs iesakām izvēlēties datumu, kas ir vismaz nedēļu pirms kampaņas beigu datuma. Tāpat Tu vari precizēt dienu skaitu, cik ilgi satura veidotājam nepieciešams atstāt ierakstu savā Instagram profilā. Noklusējums (default) ir 3 dienas, bet Tu vari izvēlēties dienu skaitu līdz pat 30 dienām.

► Budget (budžets): šeit izvēlētais budžets galvenokārt ir atskaites punkts Tev pašam. Izvēlētais budžets neradīs nekādas finansiālās saistības – Tu maksāsi tikai par tiem ierakstiem, ko pats izvēlēsies.

4. Pievieno produktus 🎁 (tikai produktu kampaņās)

Veidojot produktu kampaņu, nākamais solis ir pievienot produktus (product) un piegādes informāciju (shipping).

► Product (produkts): šeit Tu vari pievienot produktus un pakalpojumus, ko satura veidotāji saņems kā samaksu. Ja iespējams, pievieno gan lētākus, gan dārgākus produktus: šādā gadījumā Promoty sistēma savienos lētākos produktus ar satura veidotājiem ar zemāku cenu un otrādi.

Tāpat Tu vari izvēlēties, vai satura veidotājs kā samaksu iegūs tikai produktu vai produktu un samaksu naudas veidā. Ja kampaņa ietver sevī lētākus produktus, mēs iesakām pievienot naudas kompensāciju: šādā gadījumā arī influenceri ar lielāku sekotāju skaitu un augstāku cenu būs motivēti pieteikties kampaņai.

Produktu un produktu + naudas kampaņām ir atšķirīgs samaksas veids. Kampaņās, kas ietver sevī naudas kompensāciju, Promoty samaksa ir ietverta satura veidotāja cenā – papildus maksa netiek piemērota. Savukārt par kampaņām, kas neietver sevī naudas kompensāciju, Promoty maksa ir 10€ + PVN par katru nopirkto ierakstu (pat par satura veidotājiem ar ļoti augstu cenu!).

► Shipping (sūtīšana): gadījumā, ja kampaņas ietvaros nepieciešama paciņas piegāde satura veidotājam, sūtīšanas ikonai 🚚 ir jābūt aktivizētai. Šajā gadījumā visiem apstiprinātajiem satura veidotājiem būs jānorāda savs telefona numurs un piemērotākā pakomāta atrašanās vieta (Omniva vai Itella Smartpost). Visu nepieciešamo sūtīšanas informāciju varēsi atrast cilnē Ready to ship! (Gatavs sūtīšanai!).

5. Atlasi satura veidotājiem atbilstošos kritērijus

Satura veidotājus var atlasīt pēc tādiem kritērijiem kā:

1. Demographics (demogrāfiskie rādītāji): vecums, dzimums un atrašanās vieta (pilsēta).
2. Social stats (sociālo mediju statistika): Instagram sekotāju skaits, iesaistes lielums (engagement rate), vidējais patīk skaits un ieraksta cena.
3. Interests (intereses): iespējams atrast satura veidotājus, kas ir ieinteresēti noteiktos tematos. Ja interešu kritērijs nav atbilstošs, izvēlies Ignore interests (ignorēt intereses).

Kampaņu piedāvājumi tiks nosūtīti tikai tiem satura veidotājiem, kas atbildīs visiem noteiktajiem kritērijiem. Izvēloties kritērijus, Tu uzreiz varēsi redzēt satura lietotāju skaitu, kas tiem atbilst. Mēs neiesakām izvēlēties pārāk specifiskus kritērijus – labāk nosūtīt piedāvājumu lielākam skaitam satura veidotāju un atrast patiesos zīmola fanus. 

Ja viss ir uzstādīts, klikšķini uz zaļās Ready! (Gatavs!) pogas. Nākamajā lapā Tu vari pārskatīt kampaņas detaļas un tās apstiprināt, klikšķinot uz pogas Start campaign (Sākt kampaņu). Promoty komanda pārskatīs kampaņu, un, ja viss būs kārtībā, piedāvājums tiks nosūtīts satura veidotājiem. 🙌🏻

Gadījumā, ja Tu neredzi pogu Ready! (Gatavs!), kāds no laukiem nav ticis aizpildīts – lūdzu uzmanīgi pārskati visu.

Tiklīdz kampaņa ir iesnegta, atliek tikai gaidīt, kad satura veidotāji tai pieteikties. Parasti tas notiek 2-3 dienu laikā.

6. Izvēlies satura veidotājus, ar kuriem Tu vēlies sadarboties

Atverot kampaņu, Tu redzēsi trīs cilnes: General (vispārējā kampaņas statistika), Content Creators (pārskats par satura veidotājiem) un Content (iesniegtais saturs). Produktu kampaņas, kam nepieciešama piegāde, gadījumā Tu redzēsi arī cilni Ready to ship! (Gatavs sūtīšanai!).

Cilnē Content Creators (Satura veidotāji) Tu vari redzēt visus satura veidotājus, kas ir pieteikušies kampaņai. Uzklikšķinot uz satura veidotāja profila attēla, Tu vari redzēt viņa pēdējos ierakstus, Instagram statistiku, zīmolus, ar ko viņš iepriekš ir sadarbojies, kā arī aprakstu ar to, kā viņš Tavu zīmolu plāno iepazīstināt savos sociālajos tīklos.

Skatot sarakstu ar satura veidotājiem, Tu vari izlemt, vai dot satura veidotājam zaļo gaismu un ļaut viņam veidot ierakstu (Accept (Apstiprināt)), noraidīt viņa piedāvājumu (Refuse (Noraidīt)) vai sniegt atsauksmi (Feedback).

7. Izvēlies ierakstus, ko Tu vēlies nopirkt

Cilnē Content (Saturs) Tu vari redzēt ierakstus, ko Promoty platformā ir augšupielādējuši apstiprinātie satura veidotāji.

Tiklīdz satura veidotājs tiek apstiprināts kampaņai, viņš var augšupielādēt saturu Promoty platformā. Kad tas ir noticis, Tu vari apskatīt saturu un nopirkt tos ierakstus, kas Tev patīk, maksājot par tiem caur internetbanku, PayPal vai ar rēķinu. Satura veidotāji, kuru ieraksti ir tikuši nopirkti, saņems paziņojumus un varēs ievietot saturu savā Instagram profilā.

Tev nav pienākuma iegādāties ierakstus – ja iesniegtie ieraksti nepiepilda zīmola cerības, Tu vari tos noraidīt vai lūgt satura veidotājiem veikt tajos izmaiņas.

Priekšskatījuma režīmā uz visiem attēliem ir Promoty ūdenszīme, lai aizsargātu satura veidotāju tiesības. Pēc tam, kad būsi iegādājies konkrēto ierakstu, Tu varēsi lejupielādēt attēlu pilnā izmērā un bez ūdenszīmes. Zīmolam ir arī pilnas tiesības izmantot visus kampaņas ietvaros izveidotos vizuālos materiālus savos sociālajos tīklos.

Satura veidotāju pārvaldībai Tu vari izvēlēties cauruļvadu skatu (Pipeline View) augšējā labajā stūrī – šajā skatā satura veidotāji tiek ievietoti piecās dažādās kolonnās:

  • satura veidotāji, kuri pieteikušies kampaņai – applications (pieteikušies);

  • kampaņai apstiprinātie satura veidotāji, kuri nav iesnieguši saturu – accepted (apstiprināti);

  • satura veidotāji, kuri ir iesnieguši saturu Promoty platformā, bet kas vēl nav nopirkts – submitted (iesniegti);

  • satura veidotāji, kuru ieraksti ir tikuši nopirkti, bet vēl nav tikuši ievietoti Instagramā – purchased (nopirkti);

  • satura veidotāji, kuru ieraksti ir ievietoti Instagramā – posted (ievietoti).

8. Kampaņas statistika

Pēc tam, kad Instagramā ir ievietoti pirmie kampaņas ieraksti, Tu vari apskatīt kampaņas statistiku (skatījumu, patīk un komentāru skaitu) gan par katru ierakstu atsevišķi, gan par visu kampaņu kopumā. Citi nozīmīgi rādītāji, kas redzami statistikā, ir Cost per Engagement (Maksa par iesaisti) un Campaign interest (Interese par kampaņu), kas parāda to, cik satura rādītāju no tiem, kas ir redzējuši kampaņu, ir tai pieteikušies.

Tāpat Tu vari redzēt katra ieraksta sniegumu (performance) – tas parāda, kāds ir kampaņas ieraksta sniegums attiecībā pret citiem satura veidotāja ierakstiem. Ja šis rādītājs ir virs 80%, mēs iesakām turpināt sadarbību ar satura veidotāju arī nākotnē. 🙂

Ja vēlies, Tu vari novērtēt iesniegto saturu, lai palīdzētu citiem zīmoliem. ⭐⭐⭐⭐⭐

Kampaņas izveidošana ir bez maksas – kāpēc gan to neizmēģināt?

Promoty platformas publiko kampaņu šarms ir tāds, ka starp visiem platformas lietotājiem Tu vari atrast satura veidotājus, kam patiesi patīk un rūp Tavs zīmols. Rezultāti: ievērojami vairāk autentisku un pārdomātu kampaņas ierakstu.

Turklāt kampaņas izveidošana ir bez maksas un neietver sevī nekādus riskus: gadījumā, ja kampaņas ietvaros netiks izveidots neviens labs saturs, Tev tas neradīs papildus zaudējumus.

More on the topic