Influenceru mārketings saturam

Sociālo mediju konti mūsdienās ir gandrīz ikkatram uzņēmumam. Bet, ko tajos publicēt, ar kādu saturu dalīties, lai tas izstāstītu uzņēmuma stāstu, atklātu vērtības un iedvesmotu adresātu? Vai un kā šo var palīdzēt realizēt influenceri?

To mēs noskaidrojām Facebook LIVE sarunā ar Ievu Drāznieci uzņēmumu satura veidošanas speciālisti, kura ikdienā veido arī ciešas sadarbības ar influenceriem. Ievas pieredze sadarbībā ar viedokļa līderiem aizsākās jau 90. gadu beigās, kad Instagrams vēl neeksistēja un saistās ar Latvijā zināmiem zīmoliem Boards.lv, Loopbracelet, Madara Cosmetics, Orkla Latvija.

Lasi galvenās atziņas zemāk! 👇🏼

 

Ar ko sākt influenceru mārketingā?

♡ Ļoti svarīgi ir sākumā izprast pašam savu zīmolu, produktu, pakalpojumu un to, kas ir jūsu klients, kādas ir jūsu vērtības.

♡ Tālāk jau var caur klientu skatīties, kas viņu interesē, kuros pasākumos viņš piedalās, kādām grupām seko sociālajos medijos un kuri ir kanāli, caur kuriem viņš meklē informāciju un caur šiem kanāliem un cilvēkiem sākt viņu uzrunāt.

♡ Atbilstošu influenceru atrašana ir rūpīga un apjomīga informācijas vākšana, izpēte un analīze.

Kā uzrunāt influencerus?

♡  Ieteikums ir nosūtīt pirmo ziņu Instagramā pajautājot e-pastu, bet tālāk turpināt saraksti e-pastā, jo tas ir ērtāk garākām sarakstēm, kuras tur pēc tam arī saglabājas.

♡  Pirmkārt, pašam zīmolam savā pusē jāsaprot, kas ir tas, ko vēlaties sasniegt un šī ziņa jānoformulē pēc iespējas skaidrāk potenciālajam sadarbības partnerim.

♡  Pastāstīt potenciālajam influencerim, kāpēc vēlētos sadarboties tieši ar viņu.

♡  Atrunāt detaļas un atlaižu kodus, ja tādi ir, bet atstāt “brīvas rokas pašam meistaram”.

Kādas ir influenceru mārketinga tendences?

♡ Sociālo mediju kanāli paliek ar vien plašāki un nopietnāki, līdz ar to zīmolam ir iespēja izpausties ar dažādām ziņām pielāgotām katram kanālam.

♡ Saturs paliek arvien kvalitatīvāks un vērtīgāks, un zīmols to var izmantot tālāk arī citur (piemēram, savā blogā vai e-pastā).

♡ Influenceri var būt dažāda rakursa speciālisti un personības, arvien lielāka nozīme tiek piešķirta mikroinfluenceriem.

Kādi ir influencera mārketinga galvenie ieguvumi?

♡ Tas var būt pārdošanas apjoma pieaugums, kā arī pozitīvas atsauksmes, komentāri utt.

♡ Visefektīvākā sadarbība ir tad, kad veidojas iesaiste, nevis tikai sasniegti lieli cipari “reach”.

Fundamentālais ieguvums ir sajūtas – neviens reklāmas baneris nevar aiznest šīs sajūtas, ko var reāls cilvēks parādot caur savu prizmu kā konkrētais produkts/ pakalpojums atrisina viņa problēmu.

Galu galā aicinām skatīties uz terminu “influenceris” plašāk. Tas nav tikai  cilvēks kādā sociālā mediju kanālā, bet gan tas, kurš iedvesmo, iespaido  un nodod informāciju kādai konkrētai cilvēku grupai. No influenceru mārketinga noteikti nevajag baidīties un tas ir piemērots visdažādākā spektra uzņēmumiem, tikai ir katram jāatrod savs kreatīvais veids, kurš strādās vislabāk.

Noskaties video ierakstu, lai uzzinātu vairāk! 👇🏼

Vairāk par šo tēmu: