Kā izmērīt influenceru mārketinga rezultātus?

Pēdējam un vissvarīgākajam solim jebkurā (influenceru) mārketinga kampaņā vajadzētu būt rezultātu analīzei: tā Tev palīdzēs izlemt, ar kuriem satura veidotājiem turpināt sadarbību un kādam vajadzētu būt nākamās kampaņas budžetam.

Kā to izdarīt un kurus rādītājus izmantot? Atkarīgs no mērķa! 👇

 

1. Mērķis: paaugstināt zīmola atpazīstamību

Influencerus bieži vien izmanto jaunu auditoriju piesaistīšanai: izmantojot sociālos medijus, Tu vari sasniegt tos cilvēkus, ko Tu nevarētu izdarīt, izmantojot banerus vai vides reklāmu. Ja Tavs galvenais mērķis ir redzamība, Tev sociālajos medijos ir jāpievērš uzmanība diviem galvenajiem rādītājiem: kopējam seansu skaitam (impressions) un unikālo lietotāju, kas redzēja ierakstu, skaitam (citiem vārdiem sakot: sasniedzamībai (reach)).

Rādītāji:
  • Kopējais seansu skaits;
  • Sasniedzamība (reach);
  • Jauno seansu skaits mājaslapā.

Ir svarīgi atzīmēt to, ka influencera sekotāju skaits neparāda to, cik cilvēkus ieraksts sasniegs – īpaši tagad, kad daudzu satura veidotāju sasniedzamība ir ievērojami samazinājusies. Labās ziņas ir tādas, ka, ja satura veidotājam Instagram platformā ir biznesa (Business Account) vai satura veidotāja profils (Content Creator Account) (lielākajai daļai lielo satura veidotāju tāds ir), viņš var redzēt kopējo seansu skaitu un sasniedzamību par katru attēlu atsevišķi. Tas viņam ļauj zīmolam pateikt sagaidāmo sasniedzamību pirms kampaņas sākuma un izveidot ekrānšāviņu (screenshot) ar īstajiem rezultātiem pēc kampaņas beigām.

Ja Tu izmanto influenceru mārketinga platformu (kā Promoty), Tu redzēsi gan ieraksta sagaidāmo, gan patieso sasniedzamību vienā vietā. Tas ir īpaši noderīgi, kad Tu sadarbojies ar mikro-influenceriem, jo viņiem parasti nav biznesa profila (Business Account).

2. Mērķis: uzlabot zīmola tēlu

Rādītāji:
  • patīk skaits;
  • Komentāru skaits un to kvalitāte;
  • Iesaistes rādītājs (engagement rate);
  • Maksa par iesaisti (cost per engagement);
  • Jauno sekotāju skaits;
  • Lietotāju izveidoto ierakstu skaits.

Ja Tavs mērķis ir izveidot konktatu ar saviem (pontenciālajiem) klientiem, Tev vajadzētu fokusēties uz rādītājiem, kas saistīti ar iesaisti. Bieži vien tiek aprēķināta maksa par iesaisti – tā sniedz labu iespēju salīdzināt dažādus kanālus vai satura veidotājus. Tāpat ir svarīgi pārbaudīt patīk un komentāru kvalitāti: vairumā gadījumu tas palīdz saprast, vai augstā iesaiste parāda interesi par Tavu zīmolu vai arī tā ir tikusi sasniegta, izmantojot dažādas viltības.

Tā kā cilvēki parasti seko zīmoliem, kas viņiem tiešām patīk un rūp, jauno sekotāju skaits arī ir labs rādītājs. Protams, tikai tādā gadījumā, ja kļūšana par sekotāju nebija priekšnoteikums, lai varētu piedalīties giveaway konkursā! 😜

Ja Tavs mērķis ir atrast lietotājus, kas veidos saturu par Tevi, vissvarīgākais rādītājs ir ievietoto attēlu skaits par zīmolu. Lai to izmērītu, Tu vari izsekot sava zīmola tēmturus (hashtags) un pievērst uzmanību sava zīmola profila pieminēšanai (tagging) ierakstos.

 3. Mērķis: palielināt pārdošanas apjomus

Rādītāji:
  • Mājaslapas apmeklējumu skaits;
  • Darījumu skaits un to vidējā vērtība;
  • Pārdošanas apjomu palielināšanās;
  • Ienākumi no ieguldījumiem (return on investment).

Tiešsaistes produktiem šo rādītāju mērīšana ir diezgan vienkārša: ar speciālām saitēm vai reklāmas kodiem iespējams viegli izmērīt katra satura veidotāja ietekmi uz mājaslapas apmeklējumu skaitu, darījumu skaitu un pārdošanas apjomiem. Kā to izdarīt?

 

Izmanto UTM parametrus (UTM tags)

Tu vari izmantot šo rīku, lai viegli izveidotu marķētu (tagged) URL, kas Tev palīdzēs redzēt katra kanāla un kampaņas rezultātus atsevišķi, kā arī to vidējos rādītājus rīkā Google Analytics. Padoms: Tu vari izmantot satura veidotāja vārdu kā atslēgas vārdu – šādā veidā Tu redzēsi, par cik apmeklējumiem vai kādu daļu no pārdošanas ieņēmumiem katrs satura veidotājs ir atbildīgs.

Marķētais URL ir diezgan garš. Blogā Tu to vienkārši vari paslēpt zem saites teksta. Instagram platformā satura veidotājs var to pievienot savam biogrāfijas aprakstam un minēt to savā storijā vai ieraksta aprakstā (“Links bio!”). Kā arī tagad jebkurš satura veidotājs Instagram var pievienot saiti savam storijam.

 

Izveido speciālus URL

Lai izvairītos no gariem URL, Tu vari izveidot speciālu interneta adresi, kas domāta tieši satura veidotājiem un kas viņu sekotājus novirzīs uz  marķēto URL. Tā Tev arī dos precīzu informāciju par to, cik daudz apmeklētaju, darījumu un cik lielus pārdošanas apjomus ir palīdzējis gūt katrs ieraksts.

Ja Google Analytics izskatās biedējoši, Tu vari mērīt klikšķus arī ar bit.ly palīdzību. Kad esi pieslēdzies, Tu vari izveidot patentētu (proprietary) saiti kā bit.ly/promoty – tā izskatās daudz labāk nekā /l8d4qwy saite un, saskaņā ar bit.ly, sniedz par 34% vairāk klikšķu!

 

Izveido personīgu galveno lapu satura veidotājam

Ilgstošas sadarbības gadījumā Tu vari izveidot personīgu galveno lapu, kurā satura veidotājs var dalīties savā pieredzē ar produktu. Galvenā lapa, kas veidota no konkrēta influencera skatu punkta, viņa sekotājiem patiks daudz labāk nekā parasta biznesa mājaslapa – un tā strādā jo īpaši labi ar īpašām atlaidēm!

 

Izveido satura veidotājam speciālu atlaižu kodu

Ja Tava interneta veikala platforma to atļauj, viens no vienkāršākajiem veidiem ir izveidot satura veidotājam unikālu atlaižu kodu. Jo lielāku atlaidu Tu vari piedāvāt – pat, ja tas ir tikai īstermiņā -, jo vairāk infleunceri būs motivēti ar to dalīties. Galu galā tā ir vērtība, kas tiek piedāvāta viņu sekotājiem.

 

Izmanto pikseli

Reklāmas baneru pasaulē ierasta lieta ir izmantot izsekošanas pikseli, kas būtībā ir neredzams 1×1 px kvadrāts uz banera blogā vai mājaslapā. Pikseļa izvietošana ir daudz sarežģītāka nekā UTM taga pievienošana, taču tā atļauj Tev izmērīt arī kopējo seansu skaitu.

Kā izmērīt bezsaistes (offline) pārdošanas apjomu ietekmi?

Vissarežģītākā lieta ir izmērīt satura veidotāju ietekmi uz bezsaistes pārdošanas kanāliem – no iepriekš minētajiem variantiem atlaižu kodi ir vienīgie, ko Tu šeit vari izmantot.

Tu vari arī analizēt ieņēmumus no pārdošanas un censties atrast kādu korelāciju, bet tas tikai strādās tad, ja influenceru mārketings ir vienīgais mārketinga kanāls, ko Tu izmanto – un arī tad ir iespējami citi faktori, kas ietekmē pārdošanas apjomus.

Patiesībā Google un Facebook šobrīd izmēģina jaunus veidus, kā izmērīt tiešsaistes (online) mārketinga risinājumu ietekmi uz bezsaistes pārdošanas apjomiem: Offline Conversion Tracking un Store Visits Ads. Diemžēl gan izskatās, ka šīs iespējas pašlaik vēl nav piejamas visās valstīs.

Noslēgumā

Pēdējo gadu laikā influenceru mārketings ir piedzīvojis milzīgu izaugsmi, un izskatās, ka rīki vēl nav tikuši tai līdzi – rezultātu mērīšana un analīze ir nedaudz sarežģīta, apgrūtinošana un nepietiekami precīza.

Tajā pašā laikā gan ir skaidri redzams, ka šī joma nepārtraukti attīstās, un parādās arvien jauni, aizraujoši rīki: papildus jaunajiem Google un Facebook risinājumiem ir parādījušās vairākas influenceru mārketinga platformas, kas nodrošina labu kampaņas statistikas pārskatu. Iepirkšanās Instagram platformā ir izmēģinājuma fāzē, un ir parādījušies arī vairāki rīki modes influenceriem, piemēram, Snapppt un LIKEtoKNOW.it. Mēs ar nepacietību gaidām, kas notiks tālāk!

Ja Tu vēlies, lai visa Tava kampaņas statistika (izplatība (spread), patīk un komentāru skaits) būtu pieejama vienā platformā (gan par katru ierakstu atsevišķi, gan arī par visu kampaņu kopumā), pārvieto savas influenceru mārketinga kampaņas uz Promoty! 

Vairāk par šo tēmu: